Mobil Mesajlaşma

Done 1999 yılından beri SMS/MMS uygulamaları geliştirmektedir ve bugüne kadar 200'ün üzerinde mobil mesaj hizmeti vermiştir.

picture

Mobil Web

Done, tüm cep telefonu ve cihazlara uygun mobil web siteleri geliştirmektedir ve bugüne kadar 30'un üzerinde mobil web sitesi hizmeti vermiştir.

picture

Mobil Uygulamalar

Done Labs adını verdiğimiz ekibimiz kullanıcı deneyimi ve oyun mekaniklerini göz önünde bulundurarak mobil uygulamalar (iPhone/iPad/Android) geliştirir.

picture

DONE Altyapısı

Servis sağlayıcıların, mobil operatörlerin alt yapılarına standart olmayan farklı metotlarla bağlanmasının getirdiği zaman ve kaynak kaybını engellemek amacı ile Done, tüm mobil operatörlerin şebekelerine bağlanmayı standart haline getiren VASGateway ismindeki altyapı ürününü geliştirmiştir. KOSGEB Ar-Ge, Inovasyon ve Endüstriyel Destek Programı tarafından desteklenen ve Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark'ında Done ARGE ekibinin geliştirdiği TELKOM projesinin önemli bir bileşeni olan VASGateway (Katma Değerli Servisler Ağ Geçidi) sayesinde web servis teknolojisi kullanılarak tüm mobil operatörlere (Türk Telekom, KKTCELL, Turkcell ve Vodafone) aynı metotlar ile bağlanılacaktır. Bu sayede, her bir mobil operatör ile ayrı ayrı entegrasyon işlemi yapmak yerine sadece VASGateway ile entegre olmak yeterli olacaktır. Türkiye’de mobil servis sunmayı planlayan bir firmanın, hizmet vermekte olan üç ayrı GSM operatörüne doğrudan bağlanmak  yerine bu altyapı üzerinden bağlanması durumunda entegrasyon sayısı dörtten bire inecektir. Bu durumda operatör şebekelerine bağlantıları için VASGateway’i tercih edecek firmaların %75 oranında zaman ve kaynak kazanımı mümkün olacak, bu kaynaklar daha verimli alanlara ayrılabilecektir. VASGateway tarafından sunulan hizmetler aşağıda yer almaktadır:

  • MO SMS (Mobile Originated Messages)
  • MT SMS (Mobile Terminated Messages)
  • WAP Push
  • Mobil Ücretlendirme